SEMESTRÁLNÍ KURZY ŠITÍ

Často nám chodily dotazy na nějaký dlouhodobý kurz. Také nám chodily požadavky, zda bychom vás nějakým způsobem mohli připravit na uměleckou školu. Dali jsme tedy hlavy dohromady a vymysleli semestrální kurzy šití, které obsahují jakýsi kompletní balíček našich kurzů. Díky době trvání (5 měsíců) máme však mnohem více času probrat vše více do hloubky. A o čem vlastně semestrální kurzy šití jsou? 

Semestrální kurz je rozdělen do 4 bloků a délka trvání je 5 měsíců, s pauzou přes Vánoce. Kurz probíhá obdobně jako kurz 7 týdenní. Vyberete si jeden z nabízených dnů a jeden z nabízených časů. V tomto termínů pak budete chodit po celou dobu trvání semestrálního kurzu. Každý kurz má kapacitu maximálně 4 – 5 účastníků. To proto, aby se vám lektor mohl každému dostatečně věnovat. Celkem tento kurz obsahuje 20 lekcí (40 hodin), které jsou vedeny našimi zkušenými lektory. Naši lektoři mají léta praxe, vlastní značky, případně vlastní ateliéry, kde šijí na zakázku. 

Semestrální kurzy budou probíhat v Brně i v Praze a časem také v nově otevřené Olomouci

Jak jsme již zmínili, semestrální kurz je rozdělen do 4 bloků. A to na základ, kde si projdete zaučením na klasickém šicím stroji a overlocku. Ukážete si, jak se stroj používá, ale také jeho údržbu. Každý stroj musíte čas od času promazat a vyčistit. Určitě nezapomeneme ani na teorii látek, kdy vám řekneme, jaké látky se na co hodí. 

Druhý blok bude zaměřen na jednotlivé detaily. Ušijete si různé druhy kapes, naučíte se všívat zipy, a to třeba i skryté. Naučíte se šít a všívat rukávy, roláky, ale také zjistíte jaké jsou druhy límečků, které si také poté ušijete. Zkrátka vezmete určité části oděvu, které si dopodrobna proberete. 

Ve třetím bloku se zaměříte na konstrukci střihů. Tento blok si rozdělíme na dvě části. A to na horní a spodní část těla. Určitě si proberete i střihy zakoupené. Naučíte se v nich číst a překreslovat. Samotné střihy si budete i vytvářet a naučíte se stupňovat velikosti. Zapomenout nesmíme ani na správné položení střihu na látku. 

Ve čtvrtém bloku zúročíte předešlé 3 bloky. Čeká vás samotné šití produktů. U šití produktů se opět vrheneme na horní a spodní část těla. Veškeré ušité produkty, stejně tak střihy, si po skončení odnesete domů.

rebelion_atelier_2