KURZY ŠITÍ ANEB JAK TO U NÁS FUNGUJE

Chtěli byste se přihlásit k nám na kurz šití do Rebelion ateliéru a rádi byste se dozvěděli více informací? Pak je tento článek určen právě pro vás! Rádi bychom vám přiblížili, jak celý ateliér funguje, kde se nachází nová dílna a proč se vlastně stěhujeme.

Klasické kurzy šití celkově obsahují 14 výukových lekcí, které jsou po dvou hodinách rozděleny na 7 týdnů. Na začátku si vyberete den a čas, který vám vyhovuje nejvíce. Poté budete ve vámi vybraný čas, docházet po dobu 7 týdnů do našeho Rebelion ateliéru. Tato doba je dle našeho názoru nejlepší na to, abyste si s sebou odnesli patřičné znalosti a v neposlední řadě vlastnoručně vyrobené produkty. Pokud by vám kurzy na 7 týdnů nevyhovovaly, můžeme vám nabídnout  některý z našich víkendových kurzů.

Jsou veškeré potřeby v ceně kurzu?

Naše dílna je vybavena kvalitními stroji Janome a veškerými nutnými pomůckami, které budete pro šití potřebovat. Krom toho si můžete vyzkoušet i ruzné méně tradiční pomůcky. Samotné látky, ze kterých budete šít své výrobky, ale  v ceně kurzu nejsou. A to z důvodu, aby si každý účastník mohl vybrat dle svého vkusu. Někdo si chce ušít jednobarevný polštářek, někdo jiný zase se vzorem. Přece jen šijete pro sebe, tak aby vám výsledný produkt měl dělat radost i doma.

Nahrazování lekcí

V našem Rebelion ateliér je možné si lekce nahradit. Každopádně to nemůžeme úplně zaručit. Záleží na počtu přihlášených účastníků a zaplnění lekci a také na tom, jak moc dopředu nám dáte vědět. Určitě není dobré chybět na první hodinu u triček (5. lekce), kde se připravuje střih a vystříhává materiál. Zároveň se v této lekci učíte základům konstrukce střihu a učíte se správně brát míru.

Jelikož se loučíme s obchodem na Jakubské a stěhujeme se na Běhounskou, musíme opustit prostory, které máme momentálně s Rebelion store propojené. No konci roku 2017 jsme našli ideální místo pro náš ateliér. A jelikož tam byly  2 dokonalé místnosti vedle sebe, tak jsme pro vás vytvořili atliér 01 a ateliér 02. Nová adresa Rebelion ateliéru je Starobrněnská 18. Ateliéry jsou ještě více moderněji vybavené a dávají nám prostor pro různé workshopy a v budoucnu například i pro kurzy pletení a další. 

Během kurzů šití se o vás budou starat pouze zkušení a námi odzkoušení lektoři. Mezi lektory máme studenty designu, učitele ze středních a vyšších oděvních škol, ale také krejčí a návrhářky, kteří mají své vlastní ateliéry. Nemusíte se tedy obávat, že bychom vám přidělili někoho nezkušeného. Naši lektoři během fungování Rebelion ateliéru odučili již více než 500 zájemců.