VÍKENDOVÉ KURZY ŠITÍ

Víkendové kurzy jsou určeny pro ty z vás, kteří by náš kurz rádi navštívili, ale klasický kurz na 7 týdnů jim časově nevyhovuje. Během jednoho víkendu si projdete stejným  plánem, tak jako v klasickém kurzu. Nemusíte se tedy bát, že byste o něco přišli. Vybírat můžete z kurzů šití pro začátečníky, mírně pokročilé, pokročilé. V kurzu pro mírně pokročilé si můžete ušít kalhoty, košili nebo šaty. Je jen na vás, jaký produkt si vyberete. V kurzu pro pokročilé se budete věnovat šití produktu dle vlastního návrhu, případně dle inspirace. Pro zájemce o střihy máme připraven kurz konstrukce střihů. Kapacita kurzu je 5 účastníků. Kurz probíhá v našem Rebelion ateliéru, a to v sobotu a neděli 9:00 – 16:00 s 30 minutovou pauzou na oběd. 

Pokud byste se chtěli do šití vrhnout přímo po hlavě, budou pro vás ideální naše semestrální kurzy šití.

V případě, že byste uvažovali o více kurzech, rádi vám při výběru 2 a více kurzů nabídneme 10% slevu na všechny kurzy.

Cena kurzu pro začátečníky je 2. 100,-.
Cena kurzu konstrukce střihů je 1. 900,-
Cena kurzu pro mírně pokročilé  je 2. 300,-. 
Cena kurzu pro pokročilé  je 2. 300,-. 
V ceně kurzu nejsou zahrnuty látky.

Při výběru kurzu pro mírně pokročilé nám, prosím, zadejte do poznámky jaký produkt byste si rádi ušili.
Dle toho vám zašleme instrukce, jaké látky si na kurz nakoupit. 

SRPEN

vikendove_kurzy_siti_srpen

ZÁŘÍ

vikendy_zari_brno

Víkendový kurz šití pro začátečníky

1. den

2. den

V sobotu si hned v začátku projdete úvodní částí, kde se seznámíte s pomůckami pro šití, šicími stroji a vyzkoušíte si první šití. Dále vás bude čekat šití tašky nebo batohu a celý den zakončíte kosmetickou taštičkou a začnete vytvářet sukni. První den budete tedy trénovat rovné šití, všívání zipu a první lehké konstrukce střihů. No a samozřejmě si odnesete své první výrobky.

V neděli vás čeká samotná sukně a tričko. Jaký střih trika zvolíte, necháme čistě nás vás a vašem vkusu. Materiál na triko si můžete zakoupit přímo u nás za zvýhodněnou cenu a můžete vybírat z barev bílá nebo , černá. Projdete si tvorbou střihu, který si na konci odnesete, braním měr a pokročilejším šití. Po kurzu se z vás stávají malí profesionálové a jste připraveni na kurzy pro mírně pokročilé.

Víkendový kurz šití pro mírně pokročilé - šaty

1. den

2. den

V sobotu si hned v začátku projdete úvodní částí, kde si zopakujete práci s klasickým šicím strojem. Naučíte se správně brát míry a více proniknete do tajů tvorby střihů. Po celou dobu kurzu si budete šít šaty a získávat nové znalosti. Ukážete si, z jakých částí se střih na šaty skládá. Také vás čeká teorie tkanin a spoustu rad, jaké látky při nákupu vybírat.

V neděli vás čeká samotné šití produktů. Ukážete si, jaké jsou druhy švů a vyzkoušíte si je i v praxi.  Vyzkoušíte si, jak správně pokládat papírový střih na látku, jak je důležité stříhat po osnově, aby se vám později švy nepřetáčely. Také uplatníte získáné dovednosti z předešlého dne. Na konci kurzu si odnesete jak ušitý produkt, tak i samotný střih.

Víkendový kurz šití pro mírně pokročilé - kalhoty

1. den

2. den

Opakování je matka moudrosti, proto si hned v sobotu ráno zopakujete základní práci s klasickým šicím strojem, ale i overlockem. Poté se naučíte, jak se správně změřit, abyste se mohli pustit do tvorby střihu na kalhoty, který si pak odnesete i domů. Určitě také proberete, jaké látky jsou na kalhoty nejvhodnější a chybět nebude ani terminologie. 

V neděli se pustíte do samotného šití kalhot. Určitě si řeknete, jak správně položit střih na látku. Není přece nic horšího, než přetáčející se nohavice! Naučíte se, jak správně všívat pasový límec a spoustu dalšího. Jestli budete chtít zapínání na knoflíky nebo na zip, to necháme na vás. Na konci kurzu si odnesete již zmíněný střih, ale také ušité kalhoty. 

Víkendový kurz šití pro mírně pokročilé - košile

1. den

2. den

Říká se, že správná košile je základ šatníku. My si jednu takovou zkusíme na kurzu ušít. V sobotu se naučíte, jak se správně změřit, jak postupovat při tvorbě střihu a bez jaké terminologie se neobejdete. Určitě jste již slyšeli něco jako léga, manžety a podobně. Naučíte se, jak se dělají knoflíkové dírky, jaké jsou typy límců a mnoho dalšího. Střih košile se na konci kurzu odnesete domů.

V neděli se pustíte do samotného šití košile. Jestli budete chtít šít košili pro sebe nebo pro partnera, to je jen na vás. Samozřejmě, pokud budete chtít šít košili pro partnera, je důležité znát míry, případně košili vezměte s sebou. Nebojte se, že byste to nezvládli. Vždy u vás stojí lektor, který vám s šítím případně pomůže a vše detailně vysvětlí. Počkejte na ten pocit, až košili došijete a odnesete si ji domů.

Víkendový kurz šití pro pokročilé - vlastní návrh

1. den

2. den

V sobotu si projdete základní informace, čeká vás úvod, kde si zopakujete základy šití na šicím stroji a overlocku. Poté se vrhnete na tvorbu střihu jednotlivých částí vámi vybraného produktu. Všechno si dopodrobna vysvětlíte a řeknete si, jak budete při tvorbě produktu postupovat. Vše si nachystáte tak, abyste se v neděli mohli vrhnout na samotné šití.

V neděli se pustíte do  samotného šití. Připomeneme vám, proč je nutné stříhat vždy po osnově. Postupně začnete spojovat jednotlivé díly, které jste si připravili v sobotu. Ničeho se nemusíte bát, lektor vám vždy se vším pomůže. Pokud se něco nepovede, šev vypářete a pojedete dál. Na konci kurzu budete odcházet s ušitým kabátem, papírovým střihem a se spoustou nových dovedností.