semestrální kurzy šití

Semestrální kurzy šití jsou určeny pro ty z vás, kteří by se rádi naučili pořádně šít, případně můžou také sloužit jako přípravka na střední oděvní školu. Semestrální kurzy šití potrvají cca 5 měsíců a obsahují celkem 20 lekcí po dvou hodinách týdně. Celkem tedy 40 hodin. Maximální kapacita jsou 4 účastníci na jeden kurz. Nemusíte se tedy obávat, že by na vás lektor neměl čas. Kurz je rozdělen do 4 bloků, kde se zaměříte na různé odvětví šití. První blok obsahuje úvod do šití, ve druhém bloku si projdete šitím různých částí oděvu, jako jsou kapsy, všívání rukávů a tak dále. Ve třetím bloku vás čeká konstrukce střihů pro spodní a část těla a ve čtvrtém bloku samotné šití produktů. 

Cena kurzu 15 000,-. 
V ceně kurzu nejsou zahrnuty látky, ale ostatní pomůcky ano.

Termín kurzů: 2. 9. 2019 - 31. 1. 2020

Během kurzu je vánoční pauza v termínu 23. 12. 2019 – 3. 1. 2020.

Průběh lekcí

1. blok

2. blok

V prvním bloku si projdete školením na klasickém šicím stroji a overlocku. Ukážete si, jak se stroj navléká, ale také, jak takový stroj vyčistit. Budete cvičit rovné šití, ukážete si, jaké jehly se na co používají, projdete si teorií látek. Také se naučíte všívat zipy a zkusíte si ušít první jednoduché produkty. Nebude chybět ani ruční šití.

Během druhého bloku se naučíte šít různé druhy kapes a jejich našívání. Naučíte se šít a všívat rukávy, roláky. Řeknete si jaké jsou druhy límečků, které se naučíte šít a všívat. Také si řeknete, co je to  pasový límec a jak se všívá. V druhém bloku byste měli získat spoustu zkušeností, které vás připraví na šití konkrétních produktů.

3. blok

4. blok

Ve třetím bloku se zaměříte na konstrukci střihů. Krom toho, že si všechny papírové střihy odnesete domů, vyzkoušíte si jak se se střihy pracuje přímo na látce. Konstrukce střihů bude rozdělena na horní a spodní část těla. U horní vás čeká tričko, mikina, bunda a u spodní zase kalhoty a sukně.

Ve čtvrtém bloku využijete znalosti, které jste získali v předchozích třech blocích. Znamená to tedy, že si ušijete skutečné produkty, které si potom odnesete domů. Čeká vás třeba tričko, šaty a kalhoty. Pokud byste si chtěli třeba ušít bundu nebo košili nebo jakýkoliv vlastní produkt, necháme to čistě na vás a na domluvě s lektorem.