VÍKENDOVÉ KURZY ŠITÍ

Víkendové kurzy jsou určeny pro ty z vás, kteří by náš kurz rádi navštívili, ale klasický kurz na 7 týdnů jim časově nevyhovuje. Během jednoho víkendu si projdete stejným  plánem, tak jako v klasickém kurzu. Nemusíte se tedy bát, že byste o něco přišli. Kapacita kurzu jsou 4 účastníci. Vybírat můžete z kurzu jak pro začátečníky, tak i mírně pokročilé. Kurz probíhá v sobotu a neděli 9:00 – 16:00 s 30 minutovou pauzou na oběd. 

Cena kurzu pro začátečníky je 1. 900,-.
Cena kurzu pro maminky je 1. 900,-
Cena kurzu pro mírně pokročilé  je 2. 100,-. 
Cena kurzu pro pokročilé  je 2. 100,-. 
V ceně kurzu nejsou zahrnuty látky.

Leden & Únor

vikendy_unor_brno

Víkendový kurz šití pro začátečníky

1. den

2. den

V sobotu si hned v začátku projdete úvodní částí, kde se seznámíte s pomůckami pro šití, šicími stroji a vyzkoušíte si první šití. Dále vás bude čekat šití povlaku na polštář, tašky nebo batohu a celý den zakončíte kosmetickou taštičkou. První den budete tedy trénovat rovné šití, všívání zipu a první lehké konstrukce střihů. No a samozřejmě si odnesete své první výrobky.

V neděli vás čeká samotné tričko. Jaký střih trika zvolíte, necháme čistě nás vás a vašem vkusu. Materiál na triko si můžete zakoupit přímo u nás za zvýhodněnou cenu a můžete vybírat z barev bílá, černá, khaki a starorůžová. Projdete si tvorbou střihu, který si na konci odnesete, braním měr a pokročilejším šití. Po kurzu se z vás stávají malí profesionálové a jste připraveni na kurzy pro mírně pokročilé.

Víkendový kurz šití pro mírně pokročilé

1. den

2. den

V sobotu si hned v začátku projdete úvodní částí, kde si zopakujete práci s klasickým šicím strojem. Naučíte se správně brát míry a více proniknete do tajů tvorby střihů. Po celou dobu kurzu si budete šít šaty a získávat nové znalosti. Ukážete si, z jakých částí se střih na šaty skládá. Také vás čeká teorie tkanin a spoustu rad, jaké látky při nákupu vybírat.

V neděli vás čeká samotné šití produktů. Ukážete si, jaké jsou druhy švů a vyzkoušíte si je i v praxi.  Vyzkoušíte si, jak správně pokládat papírový střih na látku, jak je důležité stříhat po osnově, aby se vám později švy nepřetáčely. Také uplatníte získáné dovednosti z předešlého dne. Na konci kurzu si odnesete jak ušitý produkt, tak i samotný střih.

Víkendový kurz šití pro pokročilé

1. den

2. den

V sobotu si projdete základní terminologií, která si při šití a tvorbě střihu na košile používá. Zjistíte, co je to léga, sedlo na zadním dílu jak správně našít límeček a manžety a jak se šije košilový rozparek. Poradíme vám, jaké látky na šití košile vybírat. Vybrat si můžete buď klasickou košili nebo košilové šaty. Také vám vysvětlíme, jaké metody šití se na košile používají. 

V neděli se pustíte do šití a správného pokládání papírového střihu na látku. Připomeneme vám, proč je nutné stříhat vždy po osnově. Postupně začnete spojovat jednotlivé díly vsazením do sedla a začnete s prací na rukávech. Postupně si vše potřebné vyzkoušíte olemovat. Na konci kurzu budete odcházet s ušitou košilí, papírovým střihem a se spoustou nových dovedností.