VÍKENDOVÉ KURZY ŠITÍ

Víkendové kurzy jsou určeny pro ty z vás, kteří by náš kurz rádi navštívili, ale klasický kurz na 7 týdnů jim časově nevyhovuje. Během jednoho víkendu si projdete stejným  plánem, tak jako v klasickém kurzu. Nemusíte se tedy bát, že byste o něco přišli. Kapacita kurzu jsou 5 účastníci. Vybírat můžete z kurzu jak pro začátečníky, tak i mírně pokročilé. Kurz probíhá v sobotu a neděli 9:00 – 16:00 s 30 minutovou pauzou na oběd. 

Cena kurzu pro začátečníky je 2 500,-
Cena kurzu pro mírně pokročilé je 2 700,-
Cena kurzu pro pokročilé je 2 700.-
Cena kurzu konstrukce střihů je 2 300,-

V ceně kurzu nejsou zahrnuty látky.

ČERVENEC & SRPEN

Víkendový kurz šití pro začátečníky

1. den

2. den

V sobotu si hned v začátku projdete úvodní částí, kde se seznámíte s pomůckami pro šití, šicími stroji a vyzkoušíte si první šití. Dále vás bude čekat šití tašky nebo batohu a celý den zakončíte kosmetickou taštičkou. První den budete tedy trénovat rovné šití, všívání zipu a první lehké konstrukce střihů. No a samozřejmě si odnesete své první výrobky.

V neděli vás čeká samotná sukně a tričko. Jaký střih trika zvolíte, necháme čistě nás vás a vašem vkusu. Materiál na triko si můžete zakoupit přímo u nás za zvýhodněnou cenu a můžete vybírat z barev bílá nebo , černá. Projdete si tvorbou střihu, který si na konci odnesete, braním měr a pokročilejším šití. Po kurzu se z vás stávají malí profesionálové a jste připraveni na kurzy pro mírně pokročilé.

Víkendový kurz šití pro mírně pokročilé - šaty

1. den

2. den

V sobotu si hned v začátku projdete úvodní částí, kde si zopakujete práci s klasickým šicím strojem. Naučíte se správně brát míry a více proniknete do tajů tvorby střihů. Po celou dobu kurzu si budete šít šaty a sukni a získávat nové znalosti. Ukážete si, z jakých částí se střih na šaty a sukně skládá. Také vás čeká teorie tkanin a spoustu rad, jaké látky při nákupu vybírat.

V neděli vás čeká samotné šití produktů. Ukážete si, jaké jsou druhy švů a vyzkoušíte si je i v praxi.  Vyzkoušíte si, jak správně pokládat papírový střih na látku, jak je důležité stříhat po osnově, aby se vám později švy nepřetáčely. Také uplatníte získáné dovednosti z předešlého dne. Na konci kurzu si odnesete jak ušité produkty, tak i samotné střihy.

Víkendový kurz šití pro mírně pokročilé - kalhoty

1. den

2. den

Opakování je matka moudrosti, proto si hned v sobotu ráno zopakujete základní práci s klasickým šicím strojem, ale i overlockem. Poté se naučíte, jak se správně změřit, abyste se mohli pustit do tvorby střihu na kalhoty, který si pak odnesete i domů. Určitě také proberete, jaké látky jsou na kalhoty nejvhodnější a chybět nebude ani terminologie. 

V neděli se pustíte do samotného šití kalhot. Určitě si řeknete, jak správně položit střih na látku. Není přece nic horšího, než přetáčející se nohavice! Naučíte se, jak správně všívat pasový límec a spoustu dalšího. Jestli budete chtít zapínání na knoflíky nebo na zip, to necháme na vás. Na konci kurzu si odnesete již zmíněný střih, ale také ušité kalhoty. 

Víkendový kurz šití pro mírně pokročilé - košile

1. den

2. den

Říká se, že správná košile je základ šatníku. My si jednu takovou zkusíme na kurzu ušít. V sobotu se naučíte, jak se správně změřit, jak postupovat při tvorbě střihu a bez jaké terminologie se neobejdete. Určitě jste již slyšeli něco jako léga, manžety a podobně. Naučíte se, jak se dělají knoflíkové dírky, jaké jsou typy límců a mnoho dalšího. Střih košile se na konci kurzu odnesete domů.

V neděli se pustíte do samotného šití košile. Jestli budete chtít šít košili pro sebe nebo pro partnera, to je jen na vás. Samozřejmě, pokud budete chtít šít košili pro partnera, je důležité znát míry, případně košili vezměte s sebou. Nebojte se, že byste to nezvládli. Vždy u vás stojí lektor, který vám s šítím případně pomůže a vše detailně vysvětlí. Počkejte na ten pocit, až košili došijete a odnesete si ji domů.