VÍKENDOVÉ KURZY ŠITÍ

Víkendové kurzy jsou určeny pro ty z vás, kteří by náš kurz rádi navštívili, ale klasický kurz na 7 týdnů jim časově nevyhovuje. Během jednoho víkendu si projdete stejným  plánem, tak jako v klasickém kurzu. Nemusíte se tedy bát, že byste o něco přišli. Kapacita kurzu je 5 účastníků. Vybírat můžete z kurzů pro začátečníky i mírně pokročilé. Kurz probíhá v sobotu a neděli 9:00 – 16:00 s 30 minutovou pauzou na oběd. 

Cena kurzu pro začátečníky je 2 100,-.
Cena kurzu pro mírně pokročilé je 2 300,-

V ceně kurzu nejsou zahrnuty látky.

ZÁŘÍ

Víkendový kurz šití pro začátečníky

1. den

2. den

V sobotu si hned v začátku projdete úvodní částí, kde se seznámíte s pomůckami pro šití, šicími stroji a vyzkoušíte si první šití. Dále vás bude čekat šití tašky nebo batohu a celý den zakončíte kosmetickou taštičkou. První den budete tedy trénovat rovné šití, všívání zipu a první lehké konstrukce střihů. No a samozřejmě si odnesete své první výrobky.

V neděli vás čeká samotná sukně a tričko. Jaký střih trika zvolíte, necháme čistě nás vás a vašem vkusu. Materiál na triko si můžete zakoupit přímo u nás za zvýhodněnou cenu a můžete vybírat z barev bílá nebo , černá. Projdete si tvorbou střihu, který si na konci odnesete, braním měr a pokročilejším šití. Po kurzu se z vás stávají malí profesionálové a jste připraveni na kurzy pro mírně pokročilé.

Víkendový kurz šití pro mírně pokročilé

1. den

2. den

V sobotu si hned v začátku projdete úvodní částí, kde si zopakujete práci s klasickým šicím strojem. Naučíte se správně brát míry a více proniknete do tajů tvorby střihů. Po celou dobu kurzu si budete šít šaty a sukni a získávat nové znalosti. Ukážete si, z jakých částí se střih na šaty a sukně skládá. Také vás čeká teorie tkanin a spoustu rad, jaké látky při nákupu vybírat.

V neděli vás čeká samotné šití produktů. Ukážete si, jaké jsou druhy švů a vyzkoušíte si je i v praxi.  Vyzkoušíte si, jak správně pokládat papírový střih na látku, jak je důležité stříhat po osnově, aby se vám později švy nepřetáčely. Také uplatníte získáné dovednosti z předešlého dne. Na konci kurzu si odnesete jak ušité produkty, tak i samotné střihy.