KURZY ŠITÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY

Kurz šití pro začátečníky je určen zájemcům, kteří třeba nikdy šicí stroj ani neviděli a rádi by se tomuto řemeslu přiučili, případně i pro ty, kteří svůj skrytý talent již objevili a rádi by se v něm zdokonalili a upevnili si základy. Kurz je určen pro ženy i muže, bez ohledu na věk. Kurz šití celkově obsahuje 14 hodin, které jsou rozděleny na 7 lekcí po dvou hodinách a probíhá vždy jeden den v týdnu ve stejnou hodinu, dle vašeho výběru. Každá lekce má kapacitu 5 účastníků. Nemusíte se tedy obávat, že by lektor na vás neměl čas. Lekce je možno nahradit, ale ne vždy můžeme účastníkům vyhovět. 

Cena kurzu pro začátečníky je 2 500,-. 
V ceně kurzu nejsou zahrnuty látky.

Termín kurzů: 29. 4. - 14. 6. 2019

Průběh lekcí

1. lekce

2. lekce

3. lekce

Čeká vás první hodina, která je z velké části teoretická, ale nebojte, dostanete se i ke stroji. Hlavně veškeré získané informace se vám budou v budoucnu hodit! Vysvětlíte si, jaké pomůcky jsou k šití potřeba, jakým způsobem funguje šicí stroj, proč se při šití neobejdete bez žehličky a vyzkoušíte si prošívat látku.

Poprvé se pořádně dostanete k šití a stříhání látky. V druhé lekci si ušijete vlastní povlak na polštář. Na polštáři se začnete učit držet rovný šev, ale také se poprvé seznámíte s overlockem. Zjistíte, že se vše šije naruby a až hotový produkt přetáčíte na správnou stranu. Připraveny pro vás máme dvě běžné velikosti, ale není problém si určit vlastní.

Základy máte za sebou a nyní se můžete připravit na výrobu praktické tašky nebo batohu. Jaký výrobek zvolíte, to necháme na vás. Při výrobě tašky se naučíte přišívat uši a u batohu zase narážet cvoky. Každopádně váš level šití bude zase o něco výš! A věřte, že taková taška nebo batoh, vlastní výroby, vám udělají spoustu radosti.

4. lekce

5 - 7. lekce

Mírně pokročilí

Momentálně se vrhneme na kosmetickou taštičku. Při šití tohoto produktu se naučíte připravit složitější konstrukci výrobku a především správné přišití zipu. Jakmile se naučíte našívat zip, tak máte z půlky vyhráno. Jen si zkuste uvědomit, kolik máte doma věcí, které mají zip. Kosmetickou taštičku užijete jak každý den, tak se vám skvěle bude hodit na cesty.

Pracovat s tkaninou už umíte. Stroj už vás poslouchá na slovo a tak můžeme vyzkoušet složitější materiály. Tkaninu nahradíme úpletem, nebo-li pleteninou a vyzkoušíme si zpracovat pružný materiál. Šití trika nám zabere trochu více času, proto jsme ho rozdělili do 3. lekcí. Tentokrát budete naplno využívat overlock a také si projdete rychlým školením o konstrukci  střihů.

Momentálně máte za sebou základy a můžete se vrhnout na složitější techniky šití. V pokročilých vás čekají šaty a sukně. Ušít si můžete šaty pouzdrové, ale i volnější. U sukní opět pouzdrové nebo maxi. Naučíte se však správně brát míry a více se naučíte pracovat se střihy.