KURZY ŠITÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY

Kurz šití pro začátečníky je určen zájemcům, kteří třeba nikdy šicí stroj ani neviděli a rádi by se tomuto řemeslu přiučili, případně i pro ty, kteří svůj skrytý talent již objevili a rádi by se v něm zdokonalili a upevnili si základy. Kurz je určen pro ženy i muže, bez ohledu na věk. Kurz šití celkově obsahuje 14 hodin, které jsou rozděleny na 7 lekcí po dvou hodinách a probíhá vždy jeden den v týdnu ve stejnou hodinu, dle vašeho výběru. Každá lekce má kapacitu 5 účastníků. Nemusíte se tedy obávat, že by lektor na vás neměl čas. Velmi si zakládáme na tom, aby měl lektor prostor ke každému přistupovat individuálně. Lekce je možno nahradit, ale ne vždy můžeme účastníkům vyhovět. 

U každého produktu, který budete šít, si můžete říct, jak chcete, aby vypadal. Pokud budete chtít udělat maxi tašku přes rameno, je to jen a jen na vás. Naši lektoři vám vždy výjdou vstříc. Stejně tak, pokud budete chtít triko prodloužené a volnější. Snažíme se, abyste z našich kurzů odcházeli maximálně spokojeni. 

Cena kurzu pro začátečníky je 2 100,-. 
V ceně kurzu nejsou zahrnuty látky.

Termín kurzů: 2. 9. - 18. 10. 2019

Průběh lekcí

1. lekce

2. lekce

3. lekce

Čeká vás první hodina, která je z velké části teoretická, ale nebojte, dostanete se i ke stroji. Hlavně veškeré získané informace se vám budou v budoucnu hodit! Vysvětlíte si, jaké pomůcky jsou k šití potřeba, jakým způsobem funguje šicí stroj, proč se při šití neobejdete bez žehličky a vyzkoušíte si prošívat látku. Také poznáte overlock, který budete využívat zejména při šití sukně a trička.

Základy máte za sebou a nyní se můžete připravit na výrobu praktické plátěné tašky s uchem nebo batohu. Jaký výrobek zvolíte, to necháme na vás. Při výrobě tašky se naučíte přišívat uši,  zda budete chtít na rameno či přes rameno, je opět na vás. U batohu zase narážet průchodky. Každopádně váš level šití bude zase o něco výš! A věřte, že taková taška nebo batoh, vlastní výroby, vám udělají spoustu radosti.

Momentálně se vrhneme na kosmetickou taštičku. Při šití kosmetické taštičky se naučíte připravit složitější konstrukci výrobku a především správné všívání  zipu. Jakmile se naučíte všívat zip, tak máte z půlky vyhráno. Jen si zkuste uvědomit, kolik máte doma věcí, které mají zip. Takže až se vám doma zip pokazí, budete vědět, jak na to. Kosmetickou taštičku užijete jak každý den, tak se vám skvěle bude hodit na cesty.

4. - 5. lekce

6. - 7. lekce

Postupně se pustíme do šití kousků, které budete moci nosit a pochlubit se celému světu. Řekněte sami, taková vlastnoručně ušitá sukně ve vašem šatníku určitě chybí. Jaký střih sukně si budete chtít ušít, to necháme na vás a vašem vkusu. Od tohoto právě máte při ruce lektory, aby vyhověli všem vašim požadavkům. A abyste k tomu měli i vrchní část, v dalších dvou lekcích se pustíte do šití trička.

Pracovat s tkaninou už umíte. Stroj už vás poslouchá na slovo a tak můžeme vyzkoušet složitější materiály. Tkaninu nahradíme úpletem, nebo-li pleteninou a vyzkoušíme si zpracovat pružný materiál. Šití trika nám zabere trochu více času, proto jsme ho rozdělili do dvou lekcí. Tentokrát budete naplno využívat overlock a také si projdete rychlým školením o konstrukci  střihů.