KURZY ŠITÍ PRO POKROČILÉ

Kurzy šití pro pokročilé jsou určeny těm z vás, kteří by rádi své znalosti a zkušenosti přivedli na ještě vyšší úroveň. Během kurzu pro pokročilé se budete zabývat střihem a tvorbou košile nebo košilových šatů. Výběr produktu necháme na vás. Naučíte se správně našívat límec, manžety, řeknete si co je to léga, naučíte se šít knoflíkové dírky a ručně přišívat knoflíky. Každou část střihu detailně proberete. Také vás zdokonalíme v šití na klasickém šicím stroji. Kurz šití celkově obsahuje 14 hodin, které jsou rozděleny na 7 lekcí po dvou hodinách a probíhá vždy jeden den v týdnu ve stejnou hodinu, dle vašeho výběru. Kurzy šití pro pokročilé vyučuje naše lektorka, zkušená krejčová, Vendula Cetlová a návrhář Michal Veselý. Každá lekce má kapacitu 4 účastníků. Nemusíte se tedy obávat, že by lektor na vás neměl čas. Lekce je možno nahradit, ale ne vždy můžeme účastníkům vyhovět. 

Cena kurzu pro pokročilé je 2 500,-.
V ceně kurzu nejsou zahrnuty látky. 

Termín kurzů: již brzy!

1. lekce

2. lekce

3 - 7. lekce

Čeká vás úvodní hodina, kde si zopakujete základy šití na šicím stroji a overlocku. Vysvětlíte si, jaké se používají švy a dostanete spoustu rad pro nákup vhodných látek. Naučíte se správně brát míry pro tvorbu střihu na košile, dozvíte se co je to léga a spoustu dalších termínů, které jsou pro šití košile potřeba. 

Při druhé lekci se vrhnete na tvorbu jednotlivých částí střihu na košili. Všechny části si dopodrobna vysvětlíte, ukážete si jak vytvořit  sedlo na zadním dílu, ale také si zkusíte ušít svůj první límeček a manžety. Zjsitíte, jaké metody se při šití košile používájí. Naučíte se, jak správně pokládat střih na látku a proč je důležité stříhat po osnově. 

Ve 3. – 7. lekci vás čeká dokončení střihu a samotné šití košile. Zde se naučíte spoustu nových metod a dovedností na šicím stroji. Čeká vás šití knoflíkových dírek a našívaní knoflíků. Také si vyzkoušíte například lemování. Na konci budete odcházet s papírovým střihem, ušitou košilí a s pocitem dobře odvedené práce.