KURZY ŠITÍ PRO MÍRNĚ POKROČILÉ

Kurzy šití pro mírně pokročilé jsou určeny zájemcům, kteří by rádi zdokonalili své získané zkušenosti z kurzů šití pro začátečníky. Samozřejmě se můžete přihlásit i v případě, že jste na naše začátečnické kurzy nechodili. V kurzu šití pro mírně pokročilé se naučíte správně brát míry pro tvorbu střihu na kalhoty, šití různých typů kapes, všívání zipu, pasového límce a mnoho dalšího. Po celou dobu kurzu si ušijete jeden náročnější produkt, a to kalhoty. Kurz šití celkově obsahuje 14 hodin, které jsou rozděleny na 7 lekcí po dvou hodinách a probíhá vždy jeden den v týdnu ve stejnou hodinu, dle vašeho výběru. Kurzy šití pro mírně pokročilé vyučuje naše lektorka Vendula Cetlová nebo lektoři Michal Veselý a Tomáš Dočkal. Každá lekce má kapacitu 4 účastníků. Nemusíte se tedy obávat, že by lektor na vás neměl čas. Lekce je možno nahradit, ale ne vždy můžeme účastníkům vyhovět. 

Cena kurzu pro mírně pokročilé je 2 500,-
V ceně kurzu nejsou zahrnuty látky.

Termín kurzů: 9. 4. - 24. 5. 2018

kurzy_siti_pro_mirne_pokrocile

1. Lekce

2. Lekce

3. - 7. Lekce

Čeká vás úvodní lekce do kurzů šití pro mírně pokročilé, naučíte se správně brát míry a proniknete do zákládů tvorby střihů a zjistíte z jakých částí se střih na kalhoty skládá. Také si zopkujete základní školení na klasickém šicím stroji a overlocku. Společně proberete, jaké jsou druhy kapes a zkusíte si je ušít. 

V druhé lekci budete pokračovat v základech tvorby střihů a postupně si začnete vytvářet, spolu s lektorem, vlastní střih na kalhoty, který si samozřejmě na konci kurzu odnesete. Zjistíte jaké jsou typy švů a kdy se používají a proberete základní terminologii, bez které se u tvorby střihů neobejdete.

Během 3. až 7. lekce budete procházet stříháním materiálu a samotným šitím. Během této doby získáte i další znalosti, jako jsou všívání zipu do poklopce, teorie látek a získáte rady, jaké materiály při nákupu vybírat. Na konci si odnesete tepláky a již zmiňovaný střih.