KURZY ŠITÍ PRO MÍRNĚ POKROČILÉ

Kurzy šití pro mírně pokročilé jsou určeny zájemcům, kteří by rádi zdokonalili své získané zkušenosti z kurzů šití pro začátečníky. Samozřejmě se můžete přihlásit i v případě, že jste na naše začátečnické kurzy nenavštěvovali. V kurzu šití pro mírně pokročilé se naučíte správně brát míry pro tvorbu střihu na šaty, košili nebo kalhoty. Řeknete si, jak správně daný produkt ušít, z jakých částí se skládá a samozřejmě si jej odnesete domů. Kurz šití celkově obsahuje 14 hodin, které jsou rozděleny na 7 lekcí po dvou hodinách a probíhá vždy jeden den v týdnu ve stejnou hodinu, dle vašeho výběru. Každá lekce má kapacitu 5 účastníků. Nemusíte se tedy obávat, že by lektor na vás neměl čas. Lekce je možno nahradit, ale ne vždy můžeme účastníkům vyhovět. 

Cena kurzu pro mírně pokročilé je 2 900,-
V ceně kurzu nejsou zahrnuty látky.

Termín kurzů: 2. 9. - 18. 10. 2019

V kurzu pro mírně pokročilé si můžete ušít šaty, kalhoty nebo košili. Záleží jen na vás, co si zvolíte.

1. Lekce

2. Lekce

3. - 7. Lekce

Čeká vás úvodní lekce do kurzů šití pro mírně pokročilé, naučíte se správně brát míry a proniknete do zákládů tvorby střihů a zjistíte z jakých částí se střih na šaty skládá. Také si zopkujete základní školení na klasickém šicím stroji a overlocku. 

V druhé lekci budete pokračovat v základech tvorby střihů a postupně si začnete vytvářet, spolu s lektorem, vlastní střih na šaty. Zjistíte jaké jsou typy švů a kdy se používají a proberete základní terminologii, bez které se u tvorby střihů neobejdete.

Během 3. až 7. lekce budete procházet stříháním materiálu a samotným šitím. Nebojte, střihově necháme šaty na vás. Během této doby získáte rady, jaké materiály při nákupu vybírat. Na konci si odnesete šaty a vytvořený střih.

1. Lekce

2. Lekce

3. - 7. Lekce

Taky nemáte rádi situaci přetáčejících se švů na nově koupených kalhotách z obchodu? Co si tak ušít vlastní! Na první lekci si vše pořádně poměříte a postupně začnete vytvářet střih. Určitě si také vysvětlíte, proč je důležité stříhat po osnově.

V druhé lekci vás čeká dokončování střihu. Určitě se na začátku s lektorem domluvte, zda chcete kalhoty volnější nebo užší. U dokončování střihu zjistíte, co je to pasový límec a také si řeknete, zda chcete kalhoty na zip nebo na knoflíky.

Během 3. – 7. lekce vás čeká samotné šití kalhot. Určitě se ničeho nebojte, vždy máte po ruce lektora, který vám se vším pomůže. Na konci kurzu si, tak jako vždy, odnesete hotový střih a vámi ušité kalhoty. Počkejte na ten pocit, až v nich příjdete poprvé do práce!

1. Lekce

2. Lekce

3. - 7. Lekce

Taková skvěle padnoucí košile by měla být základem šatníku. A co teprve, když si ji ušijete sami? V první lekci si zopakujete základní informace a práci na overlocku. Proberete terminologii, která se při šití košile používá a začnete tvořit střih.

Během dokončování střihu na košili se dozvíte, jak se správně změřit, co je to léga, manžety a mnoho dalšího. Proberete, jaké límečky se používají. Pokud budete chtít košili pro sebe nebo pro svého partnera, to už je na vás. 

Během 3. až 7. lekce budete procházet stříháním materiálu a samotným šitím. Pokud budete šít košili partnerovi, určitě mějte na první lekci s sebou jeho míry. Na konci kurzu si odnesete jak střih na košili, tak i samotný produkt.