INTENZIVNÍ KURZY ŠITÍ

Intenzivní kurzy šití pro začátečníky, mírně pokročilé, pokročilé, ale i konstrukce střihů jsou určeny zájemcům, kteří by na naše kurzy rádi docházeli i přes léto, ale vzhledem k letním dovoleným a jiným aktivitám jim časově klasické kurzy na 7 týdnů nevyhovují. Kurzy probíhají v jeden týden, nabídnout vám můžeme buď dopolední nebo dva odpolední, a to pondělí až středa 9:00 – 13:00 a čtvrtek 9:00 – 11:00 nebo pondělí až středa 13:00 – 17:00 a čtvrtek 13:00 – 15:00 nebo pondělí až středa 17:00 – 21:00 a čtvrtek 17:00 – 19:00. Co se týče náplně kurzů, ta je stejná jako u klasických kurzů, takže se nemusíte obávat, že byste o něco přišli. Každá lekce má kapacitu maximálně 5 účastníků, nemusíte se tedy obávat, že by na vás naši zkušení lektoři neměli čas. 

Cena kurzu pro začátečníky je 2 500,-
Cena kurzu pro mírně pokročilé je 2 700,- 
Cena kurzu pro pokročilé je 2 700,- 
Cena kurzu konstrukce střihů je 2 300,- 

V ceně kurzu nejsou zahrnuty látky.

Červenec

Dopolední kurz: po – st 9:00 – 13:00, čt 9:00 – 11:00
Odpolední kurz: po – st 13:00 – 17:00, čt 13:00 – 15:00
Odpolední kurz: po – st 17:00 – 21:00, čt 17:00 – 19:00

intenzivni_praha

intenzivní KURZY ŠITÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY

Průběh lekcí

úvodní hodina

batoh/taška

kosmetická taška

Čeká vás první hodina, která je z velké části teoretická, ale nebojte, dostanete se i ke stroji. Hlavně veškeré získané informace se vám budou v budoucnu hodit! Vysvětlíte si, jaké pomůcky jsou k šití potřeba, jakým způsobem funguje šicí stroj, proč se při šití neobejdete bez žehličky a vyzkoušíte si prošívat látku. Také poznáte overlock, který budete využívat zejména při šití sukně a trička.

Základy máte za sebou a nyní se můžete připravit na výrobu praktické plátěné tašky s uchem nebo batohu. Jaký výrobek zvolíte, to necháme na vás. Při výrobě tašky se naučíte přišívat uši,  zda budete chtít na rameno či přes rameno, je opět na vás. U batohu zase narážet průchodky. Každopádně váš level šití bude zase o něco výš! A věřte, že taková taška nebo batoh, vlastní výroby, vám udělají spoustu radosti.

Momentálně se vrhneme na kosmetickou taštičku. Při šití kosmetické taštičky se naučíte připravit složitější konstrukci výrobku a především správné všívání  zipu. Jakmile se naučíte všívat zip, tak máte z půlky vyhráno. Jen si zkuste uvědomit, kolik máte doma věcí, které mají zip. Takže až se vám doma zip pokazí, budete vědět, jak na to. Kosmetickou taštičku užijete jak každý den, tak se vám skvěle bude hodit na cesty

sukně

triko

Postupně se pustíme do šití kousků, které budete moci nosit a pochlubit se celému světu. Řekněte sami, taková vlastnoručně ušitá sukně ve vašem šatníku určitě chybí. Jaký střih sukně si budete chtít ušít, to necháme na vás a vašem vkusu. Od tohoto právě máte při ruce lektory, aby vyhověli všem vašim požadavkům. A abyste k tomu měli i vrchní část, v dalších dvou lekcích se pustíte do šití trička.

Pracovat s tkaninou už umíte. Stroj už vás poslouchá na slovo a tak můžeme vyzkoušet složitější materiály. Tkaninu nahradíme úpletem, nebo-li pleteninou a vyzkoušíme si zpracovat pružný materiál. Šití trika nám zabere trochu více času, proto jsme ho rozdělili do dvou lekcí. Tentokrát budete naplno využívat overlock a také si projdete rychlým školením o konstrukci  střihů.

intenzivní KURZY ŠITÍ PRO MÍRNĚ POKROČILÉ

úvodní lekce

průběh kurzu

šaty

Čeká vás úvodní lekce do kurzů šití pro mírně pokročilé, naučíte se správně brát míry a proniknete do zákládů tvorby střihů a zjistíte z jakých částí se střih na šaty skládá. Také si zopkujete základní školení na klasickém šicím stroji a overlocku. 

V druhé lekci budete pokračovat v základech tvorby střihů a postupně si začnete vytvářet, spolu s lektorem, vlastní střih na šaty. Zjistíte jaké jsou typy švů a kdy se používají a proberete základní terminologii, bez které se u tvorby střihů neobejdete.

Během 3. až 7. lekce budete procházet stříháním materiálu a samotným šitím. Nebojte, střihově necháme šaty na vás. Během této doby získáte rady, jaké materiály při nákupu vybírat. Na konci si odnesete šaty a vytvořený střih.

úvodní lekce

průběh kurzu

kalhoty

Taky nemáte rádi situaci přetáčejících se švů na nově koupených kalhotách z obchodu? Co si tak ušít vlastní! Na první lekci si vše pořádně poměříte a postupně začnete vytvářet střih. Určitě si také vysvětlíte, proč je důležité stříhat po osnově.

V druhé lekci vás čeká dokončování střihu. Určitě se na začátku s lektorem domluvte, zda chcete kalhoty volnější nebo užší. U dokončování střihu zjistíte, co je to pasový límec a také si řeknete, zda chcete kalhoty na zip nebo na knoflíky.

Během 3. – 7. lekce vás čeká samotné šití kalhot. Určitě se ničeho nebojte, vždy máte po ruce lektora, který vám se vším pomůže. Na konci kurzu si, tak jako vždy, odnesete hotový střih a vámi ušité kalhoty. Počkejte na ten pocit, až v nich příjdete poprvé do práce!

úvodní lekce

průběh kurzu

košile

Taková skvěle padnoucí košile by měla být základem šatníku. A co teprve, když si ji ušijete sami? V první lekci si zopakujete základní informace a práci na overlocku. Proberete terminologii, která se při šití košile používá a začnete tvořit střih.

Během dokončování střihu na košili se dozvíte, jak se správně změřit, co je to léga, manžety a mnoho dalšího. Proberete, jaké límečky se používají. Pokud budete chtít košili pro sebe nebo pro svého partnera, to už je na vás. 

Během 3. až 7. lekce budete procházet stříháním materiálu a samotným šitím. Pokud budete šít košili partnerovi, určitě mějte na první lekci s sebou jeho míry. Na konci kurzu si odnesete jak střih na košili, tak i samotný produkt.

intenzivní KURZY ŠITÍ PRO POKROČILÉ

úvodní hodina

průběh kurzu

kabát

Čeká vás úvodní hodina, kde si zopakujete základy šití na šicím stroji a overlocku. Vysvětlíte si, jaké se používají švy a dostanete spoustu rad pro nákup vhodných látek. Naučíte se správně brát míry pro tvorbu střihu na kabát.

Při druhé lekci se vrhnete na tvorbu jednotlivých částí střihu na kabát. Všechny části si dopodrobna vysvětlíte. Zjsitíte, jaké metody se při šití kabátu používájí. Naučíte se, jak správně pokládat střih na látku a proč je důležité stříhat po osnově. 

Ve 3. – 7. lekci vás čeká dokončení střihu a samotné šití kabátu. Zde se naučíte spoustu nových metod a dovedností na šicím stroji. Čeká vás šití knoflíkových dírek a našívaní knoflíků. Na konci budete odcházet se střihem, ušitým kabátem a s pocitem dobře odvedené práce.

intenzivní KURZ KONSTRUKCE STŘIHŮ

Kurz konstrukce střihu je pro ty z vás, kteří by se rádi naučili nejen šít, ale vytvářet si i vlastní produkty. Kurz je určen pro všechny, bez ohledu na pokročilost šití. V celém kurzu získáte spoustu informací, naučíte se číst a pracovat s již zakoupenými střihy, proberete teorii látek – na co se která látka hodí. Kurz je rozdělen na dvě části, v první části proberete horní část těla, kde si budete moci vytvořit střih na košili nebo halenku a mikinu nebo bundu. V druhé polovině kurzu se vrhnete na spodní část těla, kde si vytvoříte střih na kalhoty nebo sukni.