INDIVIDUÁLNÍ KURZY ŠITÍ

Individuální kurzy šití jsou určeni zájemcům, kteří mají zájem o absolutní pozornost lektora. U individuálních kurzů vám můžeme nabídnout jak naše klasické na 7 týdnů, a to pro začátečníky či mírně pokročilé a pokročilé, ale rádi vám také sestavíme kurz přímo na míru. Určitě se můžete hlásit i na ty víkendové. Chcete si ušít třeba podzímní kabátek nebo skvěle padnoucí šaty? To není žádný problém. V počátku si dáte s lektorem 30 minutovou schůzku zdarma, na které proberete, co byste si rádi ušili a jaké jsou vaše požadavky, jak by měl kurz probíhat a v jakém čase vám to nejvíce vyhovuje. Vzhledem k tomu, že v dílně probíhají i klasické kurzy šití, nemůžeme vám nabídnout jakýkoliv čas, ale budeme se snažit se vám co nejvíce přizpůsobit. Pokud budete mít zájem si pouze něco opravit za účasti lektora, případně s něčím poradit, i to není problém.

individualni_kurz_siti_praha

NÁPLŇ KURZŮ

workshop

Kurz šití pro začátečníky

Kurz šití pro začátečníky má stanovenou náplň tak, abyste po jeho skončení ovládali základní dovednosti v šití. V počátku si projdete zaškolením, jak správně používat jak klasický šicí stroj, tak i overlock. Vysvětlíte si, jaké pomůcky budete při šití používat a na co si dát pozor. Co se ušitých produktů týče, čeká na vás povlak na polštář, látková taška nebo batoh a kosmetická taštička. Všechny tyto produkty bude šít z nepružných bavlněných látek. Na závěr kurzu, poslední 3 lekce, na vás čeká šití trička. Tričko už budete šít z lehce elastické bavlny a více budete využívat overlock. Jelikož je kurz individuální, lektor na vás bude mít více času, takže si můžete vybrat, zda chcete povlak na polštář se zapínaním na zip, knoflík či jen s přehnutím. Chtěli byste mít na svém tričku i kapsu? To také není problém. Na konci kurzu si odnesete nově získané dovednosti, vámi ušité produkty, ale také všechny střihy, které jste během kurzu použili. 

Kurz šití pro mírně pokročilé

V kurzu šití pro mírně pokročilé se vrhnete na složitější techniky šití, ale více se také ponoříte do tvorby střihů. V kurzu vás bude čekat šití šatů a sukně. S lektorem si projdete, jak se správně změřit a spolu vytvoříte skvěle padnoucí střihy. Zjistíte, z jakých částí se střih na šaty a sukně skládá, jaké švy se používají a jak správně všívat zipy. Jaký materiál si na dané produkty vyberete, to už necháme pouze na vás. Kažodopádně vždy doporučujeme konzultaci s lektorem, který vám rád poradí.  Také vám nebudeme určovat, jak by váš střih měl vypadat, to opět necháme na vašem vkusu. Lektor vám každopádně rád poradí, který střih by nejvíce slušel vaší postavě. Z kurzu si opět odnesete spoustu novýcj zkušeností a samozřejmě ušité šaty, sukni a také střihy. Kurzem vás bude provázet buď zkušený návrhář Michal Veselý.

workshop_1